FKP2G004701D00JI00
- Артикул производителя:
- FKP2G004701D00JI00
- Производитель/Бренд:
- TAW ELECTRONICS, INC
- Краткое описание:
- FKP 2 470 PF 400 VDC 4.5X6X7.2 P
- Производитель :
- TAW ELECTRONICS, INC
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
- Capacitance :
- 470 pF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP)
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.236" (6.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 100°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.283" L x 0.177" W (7.20mm x 4.50mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage Rating - AC :
- 220V
- Voltage Rating - DC :
- 400V