CMPX124K27AL150B-18X13.5X7.5
Артикул производителя:
CMPX124K27AL150B-18X13.5X7.5
Производитель/Бренд:
Trigon Components
Краткое описание:
CMPX-X2 FILM CAP 0.12UF 10%
Производитель :
Trigon Components
Категория товара :
Film Capacitors
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
0.12 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.551" (14.00mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
X2
Size / Dimension :
0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
275V