CMPX334K301L150B-18X15.5X9.5
- Артикул производителя:
- CMPX334K301L150B-18X15.5X9.5
- Производитель/Бренд:
- Trigon Components
- Краткое описание:
- CMPX-X1 FILM CAP 0.33UF 10%
- Производитель :
- Trigon Components
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- EMI, RFI Suppression
- Capacitance :
- 0.33 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.630" (16.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.591" (15.00mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- X1
- Size / Dimension :
- 0.709" L x 0.374" W (18.00mm x 9.50mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 300V