505HC3B400K2SM6
- Артикул производителя:
- 505HC3B400K2SM6
- Производитель/Бренд:
- Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
- Краткое описание:
- CAP FILM 5UF 10% 400VAC CHASSIS
- Производитель :
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 5 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP)
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 0.1 mOhms
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 2.402" (61.00mm)
- Lead Spacing :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 2.677" L x 1.189" W (68.00mm x 30.20mm)
- Termination :
- Threaded, Female
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 400V