FFLR6K0168KJE
- Артикул производителя:
- FFLR6K0168KJE
- Производитель/Бренд:
- Ethertronics/AVX
- Краткое описание:
- CAP FILM 1600UF, 1000VDC
- Производитель :
- Ethertronics/AVX
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- DC Link, DC Filtering
- Capacitance :
- 1600 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 1.5 mOhms
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 9.134" (232.00mm)
- Lead Spacing :
- 1.969" (50.00mm)
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 95°C
- Package / Case :
- Radial, Can
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 4.567" Dia (116.00mm)
- Termination :
- Threaded, Male
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 1000V (1kV)