C44PMGR6100RASJ
- Артикул производителя:
- C44PMGR6100RASJ
- Производитель/Бренд:
- KEMET
- Краткое описание:
- CAP FILM 100UF 5% 1.1KVDC RAD
- Производитель :
- KEMET
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- Power Factor Correction (PFC); Commutation; EMI, RFI Suppression
- Capacitance :
- 100 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Long Life
- Height - Seated (Max) :
- 6.260" (159.00mm)
- Lead Spacing :
- 1.378" (35.00mm)
- Mounting Type :
- Chassis, Stud Mount
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C
- Package / Case :
- Radial, Can
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 2.953" Dia (75.00mm)
- Termination :
- Threaded, Male
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage Rating - AC :
- 480V
- Voltage Rating - DC :
- 1100V (1.1kV)