OTBJ405KNPIR-F
- Артикул производителя:
- OTBJ405KNPIR-F
- Производитель/Бренд:
- Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
- Краткое описание:
- CAP FILM 4UF 10% 2KVDC RADIAL
- Производитель :
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- DC Link, DC Filtering; Motor Run
- Capacitance :
- 4 µF
- Dielectric Material :
- Paper, Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 4.250" (107.95mm)
- Lead Spacing :
- 0.810" (20.57mm)
- Mounting Type :
- Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial, Can
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 2.910" L x 1.910" W (73.91mm x 48.51mm)
- Termination :
- Solder Lug
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 700V
- Voltage Rating - DC :
- 2000V (2kV)