FSB16N0104J
- Артикул производителя:
- FSB16N0104J
- Производитель/Бренд:
- Ethertronics/AVX
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.1UF 5% 2KVDC SCREW
- Производитель :
- Ethertronics/AVX
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- Snubber
- Capacitance :
- 0.1 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 14.3 mOhms
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 1.000" (25.40mm)
- Lead Spacing :
- 1.083" (27.50mm)
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Rectangular Box
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 1.224" L x 0.512" W (31.10mm x 13.00mm)
- Termination :
- Screw Terminals
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage Rating - AC :
- 700V
- Voltage Rating - DC :
- 2000V (2kV)