ECW-FD2J475JQ
- Артикул производителя:
- ECW-FD2J475JQ
- Краткое описание:
- CAP FILM 4.7UF 5% 630VDC RADIAL
- Applications :
- EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
- Capacitance :
- 4.7 µF
- Height - Seated (Max) :
- 1.217" (30.90mm)
- Lead Spacing :
- 0.886" (22.50mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Size / Dimension :
- 0.996" L x 0.720" W (25.30mm x 18.30mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 630V