QXK2E335KTP7ZHFX
- Артикул производителя:
- QXK2E335KTP7ZHFX
- Производитель/Бренд:
- Nichicon
- Краткое описание:
- CAP FILM 3.3UF 10% 250VDC RADIAL
- Производитель :
- Nichicon
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 3.3 µF
- Dielectric Material :
- Polyester, Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.969" (24.60mm)
- Lead Spacing :
- 1.083" (27.50mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 1.220" L x 0.421" W (31.00mm x 10.70mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 125V
- Voltage Rating - DC :
- 250V