PPA2122680KJ
- Артикул производителя:
- PPA2122680KJ
- Производитель/Бренд:
- Nichicon
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.068UF 10% 1.2KVDC AXL
- Производитель :
- Nichicon
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
- Capacitance :
- 0.068 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 14.3 mOhms
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Axial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.453" Dia x 1.063" L (11.50mm x 27.00mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 550V
- Voltage Rating - DC :
- 1200V (1.2kV)