B32774H7105K000
- Артикул производителя:
- B32774H7105K000
- Краткое описание:
- CAP FILM 1UF 10% 1.6KVDC RADIAL
- Applications :
- Automotive; DC Link, DC Filtering
- Capacitance :
- 1 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 14.3 mOhms
- Features :
- Long Life
- Height - Seated (Max) :
- 1.083" (27.50mm)
- Lead Spacing :
- 1.083" (27.50mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 1.240" L x 0.709" W (31.50mm x 18.00mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 1600V (1.6kV)