PSB2122680KHL
- Артикул производителя:
- PSB2122680KHL
- Производитель/Бренд:
- Nichicon
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.068UF 10% 1.2KVDC RAD
- Производитель :
- Nichicon
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
- Capacitance :
- 0.068 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 14.3 mOhms
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.728" (18.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.886" (22.50mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 1.043" L x 0.394" W (26.50mm x 10.00mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 630V
- Voltage Rating - DC :
- 1200V (1.2kV)