B32562H1475J000
- Артикул производителя:
- B32562H1475J000
- Производитель/Бренд:
- EPCOS - TDK Electronics
- Краткое описание:
- CAP FILM 4.7UF 5% 100VDC 2DIP
- Производитель :
- EPCOS - TDK Electronics
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 4.7 µF
- Dielectric Material :
- Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.417" (10.60mm)
- Lead Spacing :
- 0.591" (15.00mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2-DIP
- Product Status :
- Not For New Designs
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.650" L x 0.287" W (16.50mm x 7.30mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage Rating - AC :
- 63V
- Voltage Rating - DC :
- 100V