418P33396LB2
- Артикул производителя:
- 418P33396LB2
- Производитель/Бренд:
- Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.033UF 10% 600VDC RAD
- Производитель :
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- Audio
- Capacitance :
- 0.033 µF
- Dielectric Material :
- Polyester
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.685" (17.40mm)
- Lead Spacing :
- 0.969" (24.60mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.449" Dia x 1.201" L (11.40mm x 30.50mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 600V