ECW-F6913RJL
Артикул производителя:
ECW-F6913RJL
Производитель/Бренд:
Panasonic - ATG
Краткое описание:
CAP FILM 0.091UF 5% 630VDC RAD
Производитель :
Panasonic - ATG
Категория товара :
Film Capacitors
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitance :
0.091 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.697" (17.70mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.610" L x 0.327" W (15.50mm x 8.30mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V