QXP2G473JRP7FL
- Артикул производителя:
- QXP2G473JRP7FL
- Производитель/Бренд:
- Nichicon
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC RAD
- Производитель :
- Nichicon
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- High Frequency, Switching
- Capacitance :
- 0.047 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.681" (17.30mm)
- Lead Spacing :
- 0.492" (12.50mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.630" L x 0.283" W (16.00mm x 7.20mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage Rating - AC :
- 160V
- Voltage Rating - DC :
- 400V