B25620B1947K103
- Артикул производителя:
- B25620B1947K103
- Производитель/Бренд:
- EPCOS - TDK Electronics
- Краткое описание:
- CAP FILM 940UF 10% 1.1KVDC RAD
- Производитель :
- EPCOS - TDK Electronics
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- DC Link, DC Filtering
- Capacitance :
- 940 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 1.2 mOhms
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 6.811" (173.00mm)
- Lead Spacing :
- 1.969" (50.00mm)
- Mounting Type :
- Chassis, Stud Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 75°C
- Package / Case :
- Radial, Can
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 4.567" Dia (116.00mm)
- Termination :
- Threaded, Female
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 1100V (1.1kV)