5MPA2406J
- Артикул производителя:
- 5MPA2406J
- Краткое описание:
- 40UF/5%/530VAC
- Capacitance :
- 40 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 1.9 mOhms
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 3.252" (82.60mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 2.823" Dia (71.70mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage Rating - AC :
- 530V