5MPA2106J
- Артикул производителя:
- 5MPA2106J
- Производитель/Бренд:
- Electronic Concepts Inc.
- Краткое описание:
- 10UF/5%/530VAC
- Производитель :
- Electronic Concepts Inc.
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 10 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 1.5 mOhms
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 2.252" (57.20mm)
- Lead Spacing :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Axial, Can - Screw Terminals
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 1.701" Dia (43.20mm)
- Termination :
- Screw Terminals
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage Rating - AC :
- 530V