5PT46M153K
- Артикул производителя:
- 5PT46M153K
- Производитель/Бренд:
- Electronic Concepts Inc.
- Краткое описание:
- .015UF/10%/1500VDC
- Производитель :
- Electronic Concepts Inc.
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- DC Link, DC Filtering
- Capacitance :
- 0.015 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP)
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 11 mOhms
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.730" (18.54mm)
- Lead Spacing :
- 0.200" (5.08mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial - 4 Leads
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 1.250" L x 0.500" W (31.75mm x 12.70mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 460V
- Voltage Rating - DC :
- 1500V (1.5kV)