MLR273K100
- Артикул производителя:
- MLR273K100
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.027UF 10% 250VDC RAD
- Capacitance :
- 0.027 µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.433" (11.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.138" (3.50mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 0.256" L x 0.157" W (6.50mm x 4.00mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 125V
- Voltage Rating - DC :
- 250V