MLR562K100
- Артикул производителя:
- MLR562K100
- Краткое описание:
- CAP FILM 5600PF 10% 100VDC RAD
- Capacitance :
- 5600 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.354" (9.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.138" (3.50mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 0.217" L x 0.118" W (5.50mm x 3.00mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 65V
- Voltage Rating - DC :
- 100V