MKS4F051006G00KSSD
- Артикул производителя:
- MKS4F051006G00KSSD
- Производитель/Бренд:
- WIMA
- Краткое описание:
- CAP FILM 10UF 10% 250VDC RAD
- Производитель :
- WIMA
- Capacitance :
- 10 µF
- Height - Seated (Max) :
- 1.142" (29.00mm)
- Lead Spacing :
- 1.083" (27.50mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 1.240" L x 0.669" W (31.50mm x 17.00mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 160V
- Voltage Rating - DC :
- 250V