QXP2G473KRPT
- Артикул производителя:
- QXP2G473KRPT
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.047UF 10% 400VDC RAD
- Capacitance :
- 0.047 µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.504" (12.80mm)
- Lead Spacing :
- 0.492" (12.50mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Size / Dimension :
- 0.630" L x 0.283" W (16.00mm x 7.20mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 160V
- Voltage Rating - DC :
- 400V