947D421K901BDMSN
- Артикул производителя:
- 947D421K901BDMSN
- Краткое описание:
- CAP FILM 420UF 10% 900VDC RADIAL
- Capacitance :
- 420 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 1.2 mOhms
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 3.465" (88.00mm)
- Lead Spacing :
- 1.772" (45.00mm)
- Operating Temperature :
- -45°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 3.543" Dia (90.00mm)
- Termination :
- Threaded, Female
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 230V
- Voltage Rating - DC :
- 900V