C3B2AD45100B20K
- Артикул производителя:
- C3B2AD45100B20K
- Производитель/Бренд:
- KEMET
- Краткое описание:
- CAP FILM 10UF 10% 250VAC SCREW
- Производитель :
- KEMET
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 10 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP)
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 2.815" (71.50mm)
- Lead Spacing :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial, Can - Screw Terminals
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 1.181" Dia (30.00mm)
- Termination :
- Screw Terminals
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 250V