947C391K102CCMS
- Артикул производителя:
- 947C391K102CCMS
- Краткое описание:
- CAP FILM 390UF 10% 1KVDC RADIAL
- Capacitance :
- 390 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 3.7 mOhms
- Features :
- Long Life, Low ESR
- Height - Seated (Max) :
- 5.787" (147.00mm)
- Lead Spacing :
- 1.772" (45.00mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 3.543" Dia (90.00mm)
- Termination :
- Threaded, Male
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 230V
- Voltage Rating - DC :
- 1000V (1kV)