890283326009CS
Артикул производителя:
890283326009CS
Производитель/Бренд:
Würth Elektronik
Краткое описание:
CAP FILM 1UF 5% 400VDC RADIAL
Производитель :
Würth Elektronik
Категория товара :
Film Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
1 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30.88 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
0.709" (18.00mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V