C284ACR5100AL0J
- Артикул производителя:
- C284ACR5100AL0J
- Производитель/Бренд:
- KEMET
- Краткое описание:
- CAP FILM 10UF 5% 470VAC RADIAL
- Производитель :
- KEMET
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- Motor Run
- Capacitance :
- 10 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP)
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 2.815" (71.50mm)
- Lead Spacing :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial, Can
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 1.378" Dia (35.00mm)
- Termination :
- Wire Leads
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage Rating - AC :
- 470V