947C731K801CDMS
- Артикул производителя:
- 947C731K801CDMS
- Краткое описание:
- CAP FILM 730UF 10% 800VDC RADIAL
- Capacitance :
- 730 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 3.5 mOhms
- Features :
- Long Life, Low ESR
- Height - Seated (Max) :
- 6.772" (172.00mm)
- Lead Spacing :
- 1.772" (45.00mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 3.543" Dia (90.00mm)
- Termination :
- Threaded, Male
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 230V
- Voltage Rating - DC :
- 800V