EXH2E805HRPT
- Артикул производителя:
- EXH2E805HRPT
- Производитель/Бренд:
- Nichicon
- Краткое описание:
- CAP FILM 8UF -5% +10% 250VAC RAD
- Производитель :
- Nichicon
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- Motor Run
- Capacitance :
- 8 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 1.122" (28.50mm)
- Lead Spacing :
- 1.280" (32.50mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Last Time Buy
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 1.417" L x 0.610" W (36.00mm x 15.50mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- -5%, +10%
- Voltage Rating - AC :
- 250V