225P68291WD3
Артикул производителя:
225P68291WD3
Производитель/Бренд:
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Краткое описание:
CAP FILM 6800PF 10% 100VDC RAD
Производитель :
Категория товара :
Film Capacitors
Applications :
Audio; DC Link, DC Filtering
Capacitance :
6800 pF
Dielectric Material :
Polyester
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.350" (8.90mm)
Lead Spacing :
0.375" (9.52mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.700" L x 0.252" W (17.78mm x 6.40mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
70V
Voltage Rating - DC :
100V