ECW-F4514HL
- Артикул производителя:
- ECW-F4514HL
- Производитель/Бренд:
- Panasonic - ATG
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.51UF 3% 400VDC RADIAL
- Производитель :
- Panasonic - ATG
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- High Frequency, Switching
- Capacitance :
- 0.51 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.720" (18.30mm)
- Lead Spacing :
- 0.689" (17.50mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.807" L x 0.406" W (20.50mm x 10.30mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±3%
- Voltage Rating - AC :
- 141V
- Voltage Rating - DC :
- 400V