EZP-V60126LTT
- Артикул производителя:
- EZP-V60126LTT
- Производитель/Бренд:
- Panasonic - ATG
- Краткое описание:
- CAP FILM 12UF 10% 600V RADIAL
- Производитель :
- Panasonic - ATG
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- Automotive; DC Link, DC Filtering
- Capacitance :
- 12 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 14.3 mOhms
- Features :
- Long Life, Low ESR
- Height - Seated (Max) :
- 1.181" (30.00mm)
- Lead Spacing :
- 1.476" (37.50mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 1.614" L x 0.591" W (41.00mm x 15.00mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 600V