EZP-Q25126LTA
- Артикул производителя:
- EZP-Q25126LTA
- Производитель/Бренд:
- Panasonic - ATG
- Краткое описание:
- CAP FILM 12UF 10% 250VAC RADIAL
- Производитель :
- Panasonic - ATG
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 12 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Low ESR
- Height - Seated (Max) :
- 1.437" (36.50mm)
- Lead Spacing :
- 1.795" (45.60mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 1.909" L x 0.866" W (48.50mm x 22.00mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 250V