B32653A0564K000
- Артикул производителя:
- B32653A0564K000
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.56UF 10% 1KVDC RADIAL
- Applications :
- DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
- Capacitance :
- 0.56 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- Height - Seated (Max) :
- 1.161" (29.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.886" (22.50mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 100°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 1.043" L x 0.571" W (26.50mm x 14.50mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 250V
- Voltage Rating - DC :
- 1000V (1kV)