B32933A3564K000
- Артикул производителя:
- B32933A3564K000
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.56UF 10% 305VAC RAD
- Applications :
- Automotive; EMI, RFI Suppression
- Capacitance :
- 0.56 µF
- Dielectric Material :
- Polyester, Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- 85C/85% Humidity
- Height - Seated (Max) :
- 0.650" (16.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.886" (22.50mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200, X2
- Size / Dimension :
- 1.043" L x 0.413" W (26.50mm x 10.50mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 305V