ECQ-E6564JF
- Артикул производителя:
- ECQ-E6564JF
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.56UF 5% 630VDC RADIAL
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 0.56 µF
- Dielectric Material :
- Polyester, Metallized
- Height - Seated (Max) :
- 0.846" (21.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.886" (22.50mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 1.024" L x 0.394" W (26.00mm x 10.00mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage Rating - AC :
- 250V
- Voltage Rating - DC :
- 630V