630MPB104J
- Артикул производителя:
- 630MPB104J
- Производитель/Бренд:
- Rubycon
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.1UF 5% 630VDC RADIAL
- Производитель :
- Rubycon
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- DC Link, DC Filtering
- Capacitance :
- 0.1 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.532" (13.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.531" (13.50mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 630V