ECQ-E1564KF
- Артикул производителя:
- ECQ-E1564KF
- Производитель/Бренд:
- Panasonic - ATG
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.56UF 10% 100VDC RAD
- Производитель :
- Panasonic - ATG
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 0.56 µF
- Dielectric Material :
- Polyester, Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.469" (11.90mm)
- Lead Spacing :
- 0.394" (10.00mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.472" L x 0.217" W (12.00mm x 5.50mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 63V
- Voltage Rating - DC :
- 100V