947C361K801CAMS
- Артикул производителя:
- 947C361K801CAMS
- Производитель/Бренд:
- Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
- Краткое описание:
- CAP FILM 360UF 10% 800VDC RADIAL
- Производитель :
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- DC Link, DC Filtering
- Capacitance :
- 360 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 1.9 mOhms
- Features :
- Long Life, Low ESR
- Height - Seated (Max) :
- 3.898" (99.00mm)
- Lead Spacing :
- 1.772" (45.00mm)
- Mounting Type :
- Chassis, Stud Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial, Can
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 3.543" Dia (90.00mm)
- Termination :
- Threaded, Male
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 230V
- Voltage Rating - DC :
- 800V