63MU335MD35750
- Артикул производителя:
- 63MU335MD35750
- Производитель/Бренд:
- Rubycon
- Краткое описание:
- CAP FILM 3.3UF 20% 63VDC 2220
- Производитель :
- Rubycon
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- DC Link, DC Filtering
- Capacitance :
- 3.3 µF
- Dielectric Material :
- Acrylic, Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.110" (2.80mm)
- Lead Spacing :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2220 (5750 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
- Termination :
- Solder Pads
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 63V