225P10494XD3
- Артикул производителя:
- 225P10494XD3
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC RADIAL
- Capacitance :
- 0.1 µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.839" (21.30mm)
- Lead Spacing :
- 0.375" (9.52mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 0.799" L x 0.520" W (20.30mm x 13.20mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 200V
- Voltage Rating - DC :
- 400V