225P47491XD3
- Артикул производителя:
- 225P47491XD3
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.47UF 10% 100VDC RAD
- Capacitance :
- 0.47 µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.709" (18.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.375" (9.52mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 0.799" L x 0.598" W (20.30mm x 15.20mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 70V
- Voltage Rating - DC :
- 100V