715P47256JD3
- Артикул производителя:
- 715P47256JD3
- Производитель/Бренд:
- Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
- Краткое описание:
- CAP FILM 4700PF 5% 600VDC RADIAL
- Производитель :
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
- Capacitance :
- 4700 pF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.634" (16.10mm)
- Lead Spacing :
- 0.375" (9.52mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.339" Dia x 0.701" L (8.60mm x 17.80mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage Rating - AC :
- 200V
- Voltage Rating - DC :
- 600V