16MU475MC14532
- Артикул производителя:
- 16MU475MC14532
- Краткое описание:
- CAP FILM 4.7UF 20% 16VDC 1812
- Capacitance :
- 4.7 µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.063" (1.60mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1812 (4532 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 16V