225P10291WD3
- Артикул производителя:
- 225P10291WD3
- Производитель/Бренд:
- Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
- Краткое описание:
- CAP FILM 1000PF 10% 100VDC RAD
- Производитель :
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- Audio; DC Link, DC Filtering
- Capacitance :
- 1000 pF
- Dielectric Material :
- Polyester
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.350" (8.90mm)
- Lead Spacing :
- 0.375" (9.52mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.700" L x 0.252" W (17.78mm x 6.40mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 70V
- Voltage Rating - DC :
- 100V