450MPK225J
- Артикул производителя:
- 450MPK225J
- Краткое описание:
- CAP FILM 2.2UF 5% 450VDC RADIAL
- Capacitance :
- 2.2 µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.748" (19.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.591" (15.00mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Size / Dimension :
- 0.709" L x 0.531" W (18.00mm x 13.50mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 450V