25MU104KZ22012
- Артикул производителя:
- 25MU104KZ22012
- Производитель/Бренд:
- Rubycon
- Краткое описание:
- CAP FILM 0.1UF 10% 25VDC 0805
- Производитель :
- Rubycon
- Категория товара :
- Film Capacitors
- Applications :
- DC Link, DC Filtering
- Capacitance :
- 0.1 µF
- Dielectric Material :
- Acrylic, Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.047" (1.20mm)
- Lead Spacing :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Termination :
- Solder Pads
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 25V